Armastuse avaldus Helsingile

Kevad ja suvi on Helsingis eriti ilusad. Kevadel loodus ärkab ja pealinna kohta on Helsingis loodust palju. Suvi on inimestest tühi, on vaikne ja valgust on kaua. Võib ette kujutada milline maailm oleks kui kõik inimesed järsku ära kaoks.Helsingis on nii toimiv ja turvaline ühistranstport, et paljudel inimestel pole selle tõttu autot. Kui kunagi on autot vaja, siis on mitmeid ühiskasutatavate autode süsteeme, mis on mõistliku hinnaga. Helsingi teed, tänavad ja pargid on hoolitsetud. Helsingi on suur, aga väike linn. Iga nädalalõpul (eriti suvel) hakkavad päikesetõusuga tööl tänavate koristus- ja pesumasinad. Purjus nädalalõpu veetjad on meeletud läbustajad, see peaks olema iga Helsingi turisti tuuri sees, et laupäeva hommikul kell 04 jalutada Ateneumi ees ja tunda meelerahu, kui vaikselt põksuvad masinad kiirtoidu pakid, pudelid ära pühivad ja oksest tänavad puhtaks pesevad. Sellel ilusa loodusega riigi rahval on alkohooliga probleeme. Helsingi elanikuna maksan Soome suurimaid piirkondlikke makse, et see kõik hommikuks oleks mati alla pühitud.Mina ei sooviks Soomes mujal kui Helsingis elada, kui mängida mängu, et peaks valima teise linna siis kindlasti ikka mere ääres. Helsingi lähedal olev saarestik on imeline, oled linnas, aga keset loodust. Helsingi kõige suurem pluss on loodusele kerge juurdepääs. Kindlasti ei räägi ma puutumatust loodusest, aga metsatukkadest oma jooksu- ja suusarajadega. Merest, mis on terve suve mulle liiga külm, et ujumas käia, kasvõi maja uksest on 150m mereni. Teel vastu paterdavad pika punase nokaga mereharakad ja põõsaste all piiluvad citykanit, jänese ja küüliku segu jäneselised. Suveööl võib näha rebaseid keset teed sind jälgimas, kuni metsatuka sisse peitu poevad.


Helsingis pole väga jagunenud elurajoonid, kus iganes on turvaline elada. Aga eriti seoses viimaste aastate parempoolse poliitilise arenguga, see on muutumas, mina näiteks ei tahaks elada Kontula või Mellunmäe kandis, seal elab palju sotsiaalselt ebastabiilseid isikuid, eriti alkoholiprobleemidega.Teine koht Soomes, kus võiks elada, kui oleks külma armastaja, on Lapimaa. See on maailma mastaabis väga erilise eksootilise loodusega koht ja soovitan igal Eestlasel seal käia, eriti talvel. Teisest maailma otsast tulevad turistid sinna elamusi saama, aga Eesti turiste seal väga ei kohta. Kasvõi sinna saab vaid laeva ja öörongiga Eestist, ei pea isegi lendama.


Helsingis positiivset lisaks kõigele varem mainitule on avatud ja asjalikud inimesed, inimsuhteid on kerge luua kuna inimesed on ausad ja ei tee nägusid.


P.S. Kui lähiajal Helsingisse satud, siis soovitan soojalt lähedal sadamal käia Galleria Huuto!:s. Sel on minu õe videokustiteose näitus Coexistence, mis oli 7 kunstisoovituse seas mida kindlasti Helsingis maikuus vaatamas käia.